22 ha extra bos in Gentbrugse Meersen

Gepost door Johan Van Bever op 16 november 2022 - 23:00

De Gentbrugse Meersen krijgen er 22 hectare aaneengesloten bos bij. Als startschot planten buren en sympathisanten komende zaterdag de eerste 3.000 bomen.

De huidige Gentbrugse Meersen bestaan uit een toegangsdeel en een zuidelijk deel, maar tussen de E17 en de Schelde is er een noordelijk deel van 70 hectare dat nog ingericht moet worden. Het wordt een gevarieerd landschap met bos, graslanden en rietmoerassen. In tegenstelling tot de rest van de Gentbrugse Meersen zal dat deel niet volledig toegankelijk zijn, maar er komen wel uitkijkpunten om van het landschap te genieten. In het nieuwe deel komt ook een bos van 22 hectare dat wel volledig toegankelijk zal zijn.

Komende zaterdag, op 19 november 2022, planten buren en sympathisanten de eerste 3.000 boompjes. De komende maanden en jaren volgen nog plantacties, elders zal het bos spontaan ontwikkelen. Tegen begin 2025 zal er al twee derde aangeplant zijn. Op langere termijn komen er ook wandelpaden, zitbanken en parkinfrastructuur.

Laatst gespeeld op Radio Accent

Nu speelt

BRUNO FURLAN

Bongoloco
20:17

LAMBDA

Hold On Tight
20:14

Double Pleasure

Desire Go Higher
20:10

AZZECCA

Other Side
20:07

DOM DOLLA FEAT. CLEMENTINE DOUGLAS

Miracle Maker
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Dit is een test

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.