Bezoekerscentrum Sint-Baafskathedraal opent in maart

Johan Van Bever
10 juli 2020 - 9:42
Bezoekerscentrum Sint-Baafskathedraal opent in maart
In het voorjaar van 2021 opent in de Sint-Baafskathedraal het gloednieuw bezoekerscentrum, waar de gerestaureerde panelen van het Lam Gods en verschillende andere authentieke kunstschatten nog meer in al hun pracht en praal te bewonderen zullen zijn.

Eerst was gezegd dat het bezoekerscentrum in oktober zou openen, maar dat is dus niet het geval. Door de coronacrisis hebben de bouwwerken vertraging opgelopen en bovendien heeft het uitgebreid archeologisch onderzoek ook langer geduurd dan voorzien.

Met behulp van een virtual reality-bril zullen bezoekers vanaf volgend jaar diep in het verleden kunnen reizen en de bewogen geschiedenis van het Lam Gods en de Gentse kathedraal kunnen beleven alsof ze er zelf bij waren. Zowel het meesterwerk als het imposante gebouw zullen in volle glorie tot leven komen.

In afwachting van de officiële inhuldiging van het bezoekerscentrum kan je het Lam Gods in de Villakapel van de kathedraal bezoeken.

Laatst gespeeld op Accent

15:37
cover of ATC with Around The World (La La La La La)

ATC

Around The World (La La La La La)
15:32
cover of THE BOY NEXT DOOR, BELLE PEREZ, XERXES with La Vida

THE BOY NEXT DOOR, BELLE PEREZ, XERXES

La Vida
15:29
cover of OTTAWAN with Hands Up

OTTAWAN

Hands Up
15:25
cover of MEAU with Altijd op je wacht

MEAU

Altijd op je wacht
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.