Buurtbewoners verzetten zich tegen boomkap in Oosterzele

Johan Van Bever
26 februari 2023 - 23:32
Buurtbewoners verzetten zich tegen boomkap in Oosterzele

Een bouwaanvraag voor 14 villa’s op de hoek Voordries/Achterdries te Oosterzele doet 120 bomen sneuvelen. Het merendeel zijn waardevolle oude eiken. De buurtbewoners verzetten zich daartegen en hebben een bezwaar ingediend.

“Als het van de gemeente afhangt, mag het bosje waardevolle bomen, dat het dorpsgezicht van Oosterzele typeert, wijken voor een bouwproject van 14 villa’s”, klagen de buurtbewoners. “Volgens de bouwheer is er nauwelijks tot geen impact te verwachten op de mobiliteit, de bodem, de luchtkwaliteit, de biodiversiteit of zelfs het onroerend erfgoed”.

“Dit dossier is duidelijk niet ernstig onderzocht”, vinden de buurtbewoners. “Recent zijn in een straal van 100 meter zo’n 80 wooneenheden bijgebouwd (Dorp en Voordries), nu nog 14 extra villa’s heeft zeker  wel impact op de mobiliteit.” Het gebied ligt in woonzone met landelijk karakter. Dus appartementen mogen niet, maar ook voor de uitbreiding die is voorzien is de buurt niet te vinden. “Er komen in onze straat in één klap maar liefst 25% huizen bij. Het is toch niet omdat een stuk grond in woonzone ligt dat het moet volgebouwd worden?”.

Laatst gespeeld op Accent

23:22
cover of JACK WINS with Have It All (feat. Franky)

JACK WINS

Have It All (feat. Franky)
23:18
cover of A SPLIT SECOND with Flesh (Perfecto Rmx)

A SPLIT SECOND

Flesh (Perfecto Rmx)
23:14
cover of TENTH PLANET with Ghosts

TENTH PLANET

Ghosts
23:10
cover of 4TUNE 500 with Dancing In The Dark

4TUNE 500

Dancing In The Dark
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.