Gent is ‘onroerend erfgoedgemeente’

Johan Van Bever
1 juni 2023 - 9:28
Gent is ‘onroerend erfgoedgemeente’

Matthias Diependaele, Vlaams minister van Onroerend Erfgoed, erkent de kunststad Gent als nieuwe onroerenderfgoedgemeente.

“Steeds meer lokale besturen maken eigen plannen voor het behoud van hun erfgoed. Daarmee geven ze een duidelijk signaal dat de zorg voor het bouwkundig, archeologisch en landschappelijk erfgoed erg belangrijk voor hen is.”, zegt minister Diependaele.

“Samen met het agentschap Onroerend Erfgoed merk ik dat de wil bij de gemeenten om samen te werken groot is. Vanuit Vlaamse kant beschouwen we hen dan ook als bevoorrechte partners bij het nemen van beslissingen“.

Een erkende onroerenderfgoedgemeente voert als gelijkwaardige, maar bevoorrechte partner een eigen onroerenderfgoedbeleid uit. Ze neemt een aantal bevoegdheden over van het agentschap Onroerend Erfgoed. In totaal zijn er nu 25 erkende onroerenderfgoedgemeenten in Vlaanderen.

Laatst gespeeld op Accent

17:41
cover of BOYS TOWN GANG with Can

BOYS TOWN GANG

Can't Take My Eyes Off You
17:37
cover of TIËSTO X MATHAME with Feel Your Ghost

TIËSTO X MATHAME

Feel Your Ghost
17:31
cover of KIESZA with Hideaway

KIESZA

Hideaway
17:28
cover of PATRICK TOPPING with Make Me Happy (feat. Might Delete Later)

PATRICK TOPPING

Make Me Happy (feat. Might Delete Later)
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.