Herdenking treinramp in Wetteren

Johan Van Bever
3 mei 2023 - 23:50
Herdenking treinramp in Wetteren

Op donderdag 4 mei om 14 uur wordt de treinramp in Wetteren herdacht. dat gebeurt in aanwezigheid van burgemeester Albert De Geyter en provinciegouverneur Carina Van Cauter

Op 4 mei 2013 ontspoorden in Wetteren om 1.58 uur zeven wagons van een konvooi met 18 wagons. Drie wagons raakten doorboord en de giftige stof acrylnitril kwam vrij. Eén buurtbewoner, Willy Van Poucke (64), overleed ’s namiddags nadat hij giftige dampen uit de riolering zou hebben ingeademd.

Uiteindelijk werden bijna 2.000 mensen geëvacueerd en werden er duizenden bloedstalen genomen van de getroffen inwoners van Wetteren.

De herdenking van de ramp start aan het herdenkingspaneel aan de tunnel onder de spoorlijn Brussel-Gent. Het college van burgemeester en schepenen zal bloemen neerleggen, samen met onder meer Carina Van Cauter. De hulpdiensten zullen met een grotere delegatie aanwezig gelet op de symbolische verjaardag, en The Last Post zal gespeeld worden. 

Laatst gespeeld op Accent

18:47
cover of NO DOUBT with Just A Girl

NO DOUBT

Just A Girl
18:40
cover of RICKY MARTIN with Livin

RICKY MARTIN

Livin' La Vida Loca
18:36
cover of URBAN COOKIE COLLECTIVE with The Key : The Secret

URBAN COOKIE COLLECTIVE

The Key : The Secret
18:33
cover of BEE GEES with Secret Love

BEE GEES

Secret Love
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.