Politie-actie tegen gauwdiefstallen

Johan Van Bever
23 mei 2023 - 0:50
Politie-actie tegen gauwdiefstallen

Naar aanleiding van de toenemende gauwdiefstallenproblematiek in en rond de Overpoortbuurt organiseerde de Gentse politie er een grote politionele actie in de nacht van woensdag 17 op donderdag 18 mei.

De criminaliteitscijfers tonen aan dat de grijpdiefstallen en de feiten van zakkenrollerij stijgen.
De grijpdiefstallen stegen het afgelopen jaar van 27 naar 56. Het hoogste maandcijfer werd in maart genoteerd. Ook zakkenrollerij neemt opnieuw toe met een toename van 84 feiten. Ook hier was maart het trieste hoogtepunt.

Er werden tijdens de actie 45 personen gecontroleerd. Er werden die nacht 4 gerechtelijke arrestaties verricht, 11 bestuurlijke aanhoudingen 6 in het kader van illegaliteit en 5 voor verstoren openbare orde en / of openbare dronkenschap. Bijna alle gerechtelijke arrestaties waren te linken aan reeds bestaande dossiers heimelijke diefstal en diefstal met geweld.  Er werd onder meer een gestolen iPhone en bankkaart teruggevonden bij één van de verdachten. Ook werden er kleine hoeveelheden drugs aangetroffen en een verboden wapen (boksbeugel).

Laatst gespeeld op Accent

19:18
cover of DIMITRI VEGAS & MARTIN GARRIX & LIKE MIKE with Tremor

DIMITRI VEGAS & MARTIN GARRIX & LIKE MIKE

Tremor
19:14
cover of PARTY CRASHER with The Jumper

PARTY CRASHER

The Jumper
19:11
cover of ZEDS DEAD with One Three Nine

ZEDS DEAD

One Three Nine
19:07
cover of DOJA CAT with Paint The Town Red

DOJA CAT

Paint The Town Red
Bekijk meer platen
X

Stuur een bericht

Wil jij iets kwijt aan onze presentatoren? Vul onderstaand formulier in en stuur jouw bericht.

Het bericht is succesvol verstuurd

Je bericht heeft de studio bereikt. Je kan nu dit venster afsluiten.