Zes uitgeverijen/distributeurs schenken in samenwerking met boekensite.gent en op initiatief van de Stad Gent bijna 570 boeken aan Gentse kinderen in precaire situaties. De komende weken verdelen de brugfiguren en de leerkrachten van de stedelijke scholen de boeken.
Nu de scholen gesloten zijn, is thuis lezen de grootste waarborg om leesachterstand te vermijden. De uitgeverijen schenken samen bijna 570 boeken, van kartonboekjes voor de allerkleinsten, prentenboeken, boekjes voor aanvankelijk lezen tot boeken voor tieners.
De komende weken verdelen de brugfiguren en de leerkrachten van de stedelijke scholen de boeken aan de meest kwetsbare gezinnen. De gezinnen ontvangen ook stoepkrijt. De bedoeling is dat de kinderen ook een stoeptekening maken over het boek. Foto’s van deze tekeningen worden verspreid via sociale media met #eenboekvoorjou.